ROOT

Listopad 20, 2015 · Designers

Root to baza, podstawa do tego, by rozpocząć dzień, ruszyć z miejsca.
Ubierasz swoją skórę, ponieważ tworzycie jedność – my dajemy Ci ubranie, które jest częścią Ciebie, składową Twoich doświadczeń; zmieniasz się, jutro będziesz inny, jak Twoja skóra.

Ubranie Root są wykonana z najwyższej jakości surowców przez profesjonalnych krawców i krawcowe na Twój wymiar. Jeżeli zdecydujesz się kupić ubranie z wieszaka, oznacza to tylko, że Twój rozmiar pokrywa się z naszą rozmiarówką S-XXL. Zawsze jednak proponujemy uszycie ubrania na wymiar. W końcu to Twoja skóra.

INSPIRACJE

Inspiracją jaka napędzała Michała przy tworzeniu kolekcji stał się nastrójmroku zaludnianego przez ludzi cienie – smugi zlewające się z otoczeniem i z niego wydobywane. Osiągnął minimalistyczny efekt, który daje wydźwięk elegancji i jednocześnie jest silny w swoim wyrazie.Michała fascynuje mroczna istota skóry, która przez swoje faktury, zmienność staje się już nie tylko tworzywem, ale i dziełem samym w sobie, narzucając efekt ostateczny. Ze strony użytkowej kolekcja ma za zadanie podporządkowywać się wygodzie – jesienny spacer po mglistym parku staje się czymś przyjemnym, pozwala stopić się z mroczną naturą w nas tkwiącą.

Mimo że podstawowym materiałem jest skóra, to Michał traktuje ją jak tkaninę, uplastycznia i szyje w sposób, w jaki zwykło szyć się ubrania materiałowe, nie skórzane. Można to rozpoznać w rodzaju szwów, wykorzystanych dodatków, konstrukcji, czy w sposobie, jaki ubranie używa się na co dzień.