EVA MINGE

Czerwiec 12, 2016 · Designers

- preview EVA MINGE – urodzona w Polsce, studiowała historię sztuki i kulturoznawstwo, jest dziś znaną projektantką mody.

Od ponad 20 lat prowadzi dom mody Eva Minge i konsekwentnie buduje wizerunek nowoczesnej marki. Od 1994 roku skupia się na rynku modowym i projektowaniu na najwyższym poziomie. Projektantka otrzymała międzynarodowy tytuł „Next Couture”, uznawana jest też za ikonę stylu, która wyznacza nowe trendy, a jej kolekcje prezentowane są na całym świecie.
W 2003 roku jako pierwsza Polka została zaproszona na pokaz na Schodach Hiszpańskich w Rzymie, podczas prestiżowej imprezy Donna sotto le Stelle.
Ponadto otrzymała nagrodę od mera Rzymu za zasługi dla wiecznego miasta, a włoska organizacja Alta Moda nagrodziła jej dorobek tytułem Next Couture. Eva Minge jest posiadaczką Oskara Mody, Złotego Medalu na międzynarodowych targach w Moskwie i w Kijowie oraz nagrody Złotego Wieszaka.  Firma została trzykrotnie laureatem konkursu na luksusową markę roku.

Kolekcje projektantki prezentowane były podczas pokazów i tygodni mody Rome Fashion Week Alta Roma, a także w Mediolanie, Kijowie, Paryżu, Montrealu, Moskwie, Barcelonie, Berlinie, Wiedniu czy Dubaju. Od 2008 roku Eva Minge jest gościem Paris Haute Couture.

Co więcej, projektantka współpracuje z wieloma firmami i zajmuje się tworzeniem akcesoriów takich jak okulary, obuwie, biżuteria. Duży sukces zapewniły jej także projekty mebli i wyposażenia wnętrz firmowane nazwą Eva Minge Home.

Wszystkie kreacje tworzone przez Evę są dynamiczne i nowatorskie, a ich odbiorcy to kobiety odważne, bezkompromisowe i spragnione luksusu.
Projektantka, która ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień ubiera dziś takie gwiazdy jak Cheryl Cole i Kelly Rowland. W Polsce współpracuje z kanałami telewizyjnymi, kreuje wizerunki celebrytów, współtworzy produkcje filmowe.

http://www.evaminge.com